facebook                                   Ездим Сами - найкращі місця відпочинку в Україні

Херсонська область

Херсонська область утворена 30 березня 1944 року за рахунок частин Миколаївської й Запорізької областей. Її площа становить  28,5 тисячі  квадратних кілометрів (4.7%  території України).

Область розташована на півдні України. На південно-заході обмивається Чорним, а на південно-сході – Азовським морем. На півночі регіон граничить із Дніпропетровської, а на сході - із Запорізької, на заході – з Миколаївською областю, на півдні з Автономною республікою Крим.

Територія сучасної Херсонщини була заселена вже більш 10 тисяч років тому. Так, в IX-VIII століттях до нашої ери низовина Дніпра була заселена киммерийцами.
Першою державою, що виникли  в VII столітті до нашої ери на території Херсонщини, була Скіфія. Наступний етап освоєння Херсонщини пов'язаний з виникненням і розвитком Київської Русі.

В XVIII столітті території лівобережної Херсонщини увійшли до складу Росії. Із цього часу почалося інтенсивне заселення й економічне освоєння Причорномор'я. Наприкінці XVIII століття були засновани десятки міст і сел.  Необхідність створення Чорноморського флоту обумовила підставу в 1778 році міста Херсона із суднобудівною верф'ю й міцністю. Поряд з діючою ще з кінця XVIII століття казенною верф'ю в Херсоні розвивалося приватне суднобудування.

Наприкінці XIX століття – початку XX століття Херсонська губернія стала одним з великих районів кустарної промисловості півдня України.  Після 1917 року колишній адміністративно-територіальний поділ України  був скасований.  У липні 1919 року було ухвалене рішення розділити Херсонську губернію на дві - Херсонську й Одеську. У грудні 1920 року Херсонська губернія була перейменована в Миколаївську. Знову Херсонська область була утворена 30 березня 1944 року за рахунок частин  Миколаївської й Запорізької областей.