Херсонська область утворена 30 березня 1944 року за рахунок частин Миколаївської й Запорізької областей. Її площа становить 28,5 тисячі квадратних кілометрів (4.7% території України).
Область розташована на півдні України. На південно-заході обмивається Чорним, а на південно-сході – Азовським морем. На півночі регіон граничить із Дніпропетровської, а на сході - із Запорізької, на заході – з Миколаївською областю, на півдні з Автономною республікою Крим.
Територія сучасної Херсонщини була заселена вже більш 10 тисяч років тому. Так, в IX-VIII століттях до нашої ери низовина Дніпра була заселена киммерийцами. Першою державою, що виникли в VII столітті до нашої ери на території Херсонщини, була Скіфія. Наступний етап освоєння Херсонщини пов'язаний з виникненням і розвитком Київської Русі.
В XVIII столітті території лівобережної Херсонщини увійшли до складу Росії. Із цього часу почалося інтенсивне заселення й економічне освоєння Причорномор'я. Наприкінці XVIII століття були засновани десятки міст і сел. Необхідність створення Чорноморського флоту обумовила підставу в 1778 році міста Херсона із суднобудівною верф'ю й міцністю. Поряд з діючою ще з кінця XVIII століття казенною верф'ю в Херсоні розвивалося приватне суднобудування.
Наприкінці XIX століття – початку XX століття Херсонська губернія стала одним з великих районів кустарної промисловості півдня України. Після 1917 року колишній адміністративно-територіальний поділ України був скасований. У липні 1919 року було ухвалене рішення розділити Херсонську губернію на дві - Херсонську й Одеську. У грудні 1920 року Херсонська губернія була перейменована в Миколаївську. Знову Херсонська область була утворена 30 березня 1944 року за рахунок частин Миколаївської й Запорізької областей. |