facebook                                   Ездим Сами - найкращі місця відпочинку в Україні

Моршин.
Статті - Місця відпочинку в Карпатах

Моршин тихе, невелике місто на Західній Україні розташовано на східному схилі Карпатського хребта. Моршин відзначається своєрідним, дуже вигідним для курорту ландшафтом і м*яким кліматом. Оточене широким  кільцем заповідних лісів, місто ніби потопає у зелені. А на просторах галявинах і площах, розкинутих серед великого, впорядкованого парку, привітно біліють нові будівлі сучасних санаторіїв, пансіонатів, приватних віл, бальнеологічних лікарень і поліклінік. Новобудови вздовж головної вулиці, а також на паркових галявинах надають курорту охолоджуючої краси. Будівництво у  Моршині з кожним роком набирає все більшого розмаху.  В даний час в Моршині функціонує  7 санаторіїв, а саме – Моршинський, Мармуровий палацСвітанок, Перлина Прикарпаття, Черемош, Дністер, Лаванда. В них успішно лікують різні захворювання шлунково – кишкового тракту, а також порушення обміну речовин.  Хворих обслуговує понад сто лікарів, сотні медичних працівників середньої кваліфікації.
А на околиці  Моршина  біля озера, неподалік від пляжу і човнової станції, потопають у зелені приватні  котеджі і ресторани . Між ними в"ються стежки і стежини. То тут то там – клумби яскравих квітів.
Влітку Моршин наповнюється веселим дитячим гомоном. Сюди, на життєдайне лоно природи, де розбрелися по дібровах приватні  котеджі, приїжджають сотні сімей з малюками. А ранньої осені, коли після теплих дощів у прикарпатських лісах багато грибів, до Моршина прибувають «грибні поїзди». Жителі Львова, Івано – Франківська, Стрия та інших міст  у вихідні дні люблять відпочити в гостинному, затишному Моршині.
До послуг місцевого населення і приїжджих працює ряд підприємств громадського харчування, велика частина з яких зосереджена в центральній частині Моршина.  
Також в Моршині є і центри культурного життя. Серед культосвітніх закладів є театральний і кіно – концертний зали, музичний салон і салони мистецтв, танцювальний зал – все це складає своєрідний комплекс для культурного обслуговування жителів  Моршина і відпочиваючих.  Кожен із залів відзначається багатим мистецьким оформленням інтер"єрів, оригінальною побудовою. Взяти хоча б зал де можна придбати твори мистецтв сучасних художників: він має форму круга, оздоблений цінними породами дерева, різноколірним прикарпатським мармуром. Сферична скляна стіна дуже добре гармоніює з іншими стінами, викладеними з плит жовтої акації. Кожного року в Моршині організовуються зустрічі з художніми колективами, письменниками, митцями.
Кожному приїжджому варто завітати до бюро подорожей та  екскурсій. Там організують захоплюючі мандрівки по туристичній інфраструктурі Західної України:  до скель Довбуша, до Львова, Івано – Франківська, древнього Галича, що був столицею могутнього Галицько – Волинського князівства, Яремча, Стрия, Трускавця, в село, де народився великий син українського народу Іван Франко (колишні Нагуєвичі).
Запропоновані маршрути надзвичайно цікаві, кожен з них – це історія краю, сплетені воєдино ратні подвиги і праця, це дума про велич людини – творця.  І чи то буде дорога в Галич на славну Крилоську гору, де стояв княжий замок, чи поїздка у Сколе, а там мандрівка в долину Святослава над Опором, чи шлях через буковий ліс біля водоспаду до скель народного месника Олекси Довбуша, чи туристичний похід місцями героїчного рейду ковпаківців – завжди це буде дорога до пізнання свого народу, його історії і культури.