facebook                                   Ездим Сами - найкращі місця відпочинку в Україні

Санаторій «Мармуровиий палац». Бювет Грибок
Статті - Місця відпочинку в Карпатах

Від ранньої весни до пізньої осені яскравіє квітками простора площа перед санаторієм  «Мармуровий палац». Сюди збігаються звідусіль алеї і стежки. І з якого боку не підійти до санаторію, скрізь можна побачити його красивий архітектурний силует.
Органічно зливається з цією будівлею і вносить чіткий елемент симетричності в увесь ансамбль розміщений навпроти палацу літній кювет мінеральних вод,  так званий «Грибок». Його білі колони ніжки і сферичний дах шапка, справді нагадують гриб.
Був час, коли власники курорту свідомо намагались оповити таємницею постачання  бювета водою, поширювали чутки, що нібито під «Грибком» є чудодійне джерело, яке дає п*ять видів мінеральних вод різної температури. Насправді для виготовлення такої води ропа джерела №1, що знаходиться на відстані кілометра на схід від курорту Моршин, накачувалася у водонапірні баки, а з них підземними трубами надходила у нижнє відділення бювета, де розводилась прісною водою у різних пропорціях і підігрівалась. Тоді тільки лікувальна вода подавалась до стойок. Вся водопровідна система була схована від людських очей, за винятком п*яти кранів,  ніби вироставших з під землі.