facebook                                   Ездим Сами - найкращі місця відпочинку в Україні

Мукачевський Замок
Статті - Замки західної України

Мукачевський Замок «Паланок» одне з найвідоміших і улюблених туристами місць на Закарпатті. Він є головною визначний пам'яткою міста Мукачево. Назва Паланок виникло через дубовий частокіл, який у комбінації із глибокими ровами робив стіни замка неприступними. Саме частокіл у ті часи називали «паланком».

Замок піднімається над містом з вершини гори природнього походження  висотою 68 метрів. Перші укріплення на горі були дерев'яними, а з 1396 – 1414 рр. князь Федір Корятович відбудовує кам'яний замок із глибоким колодязем. Наступні власники з трансільванської династії Ракоці поступово добудовують і зміцнюють замок.

1685 – 1688 рр. відбулася одна із самих складних облог замкових стін, яка цікава ще тим, що обороною замку керувала жінка – княгиня Ілона Зріні.

Зі зміною власників замка – мінялося і його призначення. У різні часи його стіни служили політичною в'язницею, розташуванням військової частини, профтехучилищем. Зараз у замку відкритий музей з різними експозиціями: історичною, етнографічною, художньою. Також на території замку діє  унікальна экуменістична церква – музей. У ній представлені ікони, одяг і предмети культу багатьох християнських конфесій.

Мукачевський Замок «Паланок» Мукачевський Замок «Паланок» Мукачевський Замок «Паланок» Мукачевський Замок «Паланок» Мукачевський Замок «Паланок» Мукачевський Замок «Паланок» Мукачевський Замок «Паланок» Мукачевський Замок «Паланок» Мукачевський Замок «Паланок» Мукачевський Замок «Паланок» Мукачевський Замок «Паланок» Мукачевський Замок «Паланок»