facebook                                   Ездим Сами - найкращі місця відпочинку в Україні

Маршрут на г. Біла Кобила (1477 м) Друк

Затрати часу-приблизно 6 год. (при поверненні через Бережницю - 8 год.). Довжина маршруту - 9 км (в одну сторону). Набір висоти - 852 м.

Початок маршруту: міст через р. Чорний Черемош, навпроти автостанції у Верховині (Жаб'єму). Маршрут не прознакований.
Перший відтинок нашого маршруту проходить приблизно 200 м по шосе проти течії р. Чорний Черемош. За магазином "Обрій" повертаємо направо й через ЗО м переходимо потічок, за яким розпочинаємо підніматися на хребет. Йдемо дорогою з незначним підйомом і гарним видом на присілки Верховини до мурованої каплички. Від неї звертаємо наліво й через кілька хвилин нам відкривається чудовий вид на навколишні гори, у цьому місці робимо перепочинок. Перехід до цього місця займає приблизно 45 хв. й тому тут можемо зробити відпочинок.


Відпочивши, сходимо вниз на Віпчинську дорогу, яка саме тут робить дугу наліво й поряд із невеликим кладовищем приводить нас до присілка Великий Присліп, що на полонині під перемичкою між вершинами Випчинка (1368 м) і Біла Кобила (1477 м). Від попереднього місця відпочинку цей перехід займе  1,5 год. З полонини лівим краєм широкої просіки піднімаємося на вершину г. Біла Кобила. Звідси відкривається чудовий вид на весь Чорногорський хребет. З північної сторони видно г. Грегіт (1472 м), а зі сходу - с. Бережниця.


Слід врахувати, що сходження хребтом у південно-східному напрямі через вершину 1424 м, яка покрита величезними кам'яними брилами (греготами, значно складніший і займе додатково 1,5 години часу.


У гарну погоду спуск доцільно здійснити через с. Бережницю. У цьому випадку  слід пройти хребтовою стежкою в напрямку г. Грегіт ще 1,5 км, а потім у районі  вершини Бубенської(1463 м) повернути направо на хребет у напрямку полонини Бубок і зійти з нього до с. Бережниця. У селі збереглася дерев'яна церква св. Миколая з початку XX ст. Доцільно ознайомитися з роботою валила - одного з основних інструментів для виробництва ліжників (знаходиться за 200 м від впадіння Бережниці до Чорного Черемоша).


Доїзд. З Івано-Франківська (головна автостація) маршрутними таксі:
через Ворохту: як для маршруту № 5
через Косів: відправлення: 8-15, 9-35,15-00,17-20,19-40 (потребує уточнення)
У зимовий період частина маршрутів, зокрема перші та останні, відміняються.
Увага! Перед виходом в гори обов'язково зареєструйтеся у Верховинському підрозділі гірської пошуково-рятувальної служби; тел.: (03432)-21941, моб.: 0963724400 (Василь Кобилюк).

Джерело: "Гори гуцульщини"