facebook                                   Ездим Сами - найкращі місця відпочинку в Україні

Маршрут на г. Яйко Ілемське (1679 м) (із Людвиківки через Правицький перевал) Друк

Затрати часу - 6 год. Довжина маршруту - 15 км. Набір висоти - 1000 м.

Початок маршруту: присілок Людвиківка с. Мислівка Долинського р-ну. Не прознакований.
Ідучи зі сторони Долини, перед Мислівкою слід завчасно повідомити водія автобуса, щоб він зупинився в Людвиківці. Від зупинки автобуса йдемо наліво через новий міст на р. Ільниця та 1 км дорогою до першого будинку, збудованого на місці колишньої дитячої бази відпочинку „Бескид". Тут є вертолітний майданчик, а це вказує на те, що тут зупиняються поважні гості.


Далі дорога пролягає вгору вздовж Свічі. Через 4 км від зупинки повертаємо наліво і переходимо через міст річку. У цьому місці слід бути уважним, тому що тут важко орієнтуватися. Після того, як пройти біля водоспаду (по ходу - справа) й місток з металевої труби, слід безпосередньо за ним повернути направо, в долину потоку Правич. Через 1 км буде старий сад. Тут у місці складання дерева є розгалуження кількох доріг. Повертаємо у крайнє праве розгалуження та йдемо у південно-східному напрямку вздовж потоку Правич.
Після чергових 3 км (від саду - 1 год. ходу) переходимо місток, також зроблений із металевої труби й невдовзі приходимо до знищеного вагончика лісорубів. До цього місця з Мислівки - трохи більше 2-х годин.


Після чергових 10 хв. приходимо на велику галявину, де ще недавно також складали деревину, але тут ніякого житла не збереглося. Переходимо потік і далі йдемо дорогою, яка після дощів буває дуже заболоченою. Через ЗО хв. маршруту від вагончика зліва бачимо вирубки і в одну з них повертає наша дорога. Ще після 5 хв. у місці розгалуження потічків піднімаємося поміж ними вверх по стрімкому схилу (азимут 160 град). Оскільки до цього місця перехід із невеликими привалами займе близько трьох годин, а відстань - 10 км, то тут бажано зробити привал, тим більше, щодалі стежка йтиме тільки вгору.


Після наступних 40-45 хв. підйому виходимо на чудову стежку й звертаємо нею направо, щоб через 150-200 м наліво вийти на перевал Правицький (1185 м) й полонину Мшана. По нашій лівій стороні бачимо навіс. Вода для пиття знаходиться в правій частині полонини, біля витоків потоку, що спливає до Мшани. З полонини стежкою справа від потоку піднімаємося серпентином стрімко вверх. Звідси є два варіанти підйому.
1) Прямо - до полонини Довге Поле (1 год), а звідти наліво по хребту, потім порослою гірською сосною стежкою й нарешті по кам'яних осипах виходимо на вершину г. Яйко-Ілемське (35 хв.).


2) Наліво - біля лісничівки (мисливський будинок). Від розгалуження стежок слід піти наліво, щоб через 5 хв. перейти потік, який раніше бачили на полонині. Вода в місці переходу потоку є не завжди. Подальша мандрівка кулуаром є важкою, оскільки тут є багато повалених лавиною дерев.
Через 45 хв. (від розвилки) стежкою підходимо до місця повороту на хребет Яйко - Сиваня. Тут між двома великими смереками стоїть хрест і вказівник повороту стежки направо вверх. Через 45 хв. підходимо до будиночка під вершиною. Тут можна переночувати, а наступного дня піднятися на вершину г. Яйко Ілемське. З вершини можна продовжити шлях по хребту Укерня - Молода або ж, зійшовши в долину Свічі до лісництва „Бескид", перейти на південну сторону Карпат до Синевирського озера.


Доїзд: З Івано-Франківська до Мислівки безпосередньо можна доїхати лише автобусом Івано-Франківськ-Ужгород.
Маршрутні таксі та автобуси до м. Долина (курсують цілий день), а звідти автобусами до Хуста, Сеничева, Тячева або Солотвина.
Більш детально з розкладом львівських автобусів можна ознайомитися на сайті www.bus.com.ua