facebook                                   Ездим Сами - найкращі місця відпочинку в Україні

Маршрут на г. Хом'як (1542 м) зі сторони Яблуниці Друк

Затрати часу - приблизно 6 год. Довжина маршруту - 13 км. Набір висоти - 865 м
Початок маршруту: траса Татарів-Ясіня


Маршрут частково прознакований. Сходження в долину Женця.
Нашу мандрівку розпочинаємо на дорозі Татарів-Ясіня (на п'ятому км від станції в Татарові). У цьому місці відходить дорога до Поляниці, а зліва, біля дороги розташований кемпінг „Смерекова хата". Перед тим, як розпочати підйом, необхідно пройти ще 1 км дорогою в напрямі с. Паляниця. Стежка на г. Хом'як розпочинається на невеликій галявині, праворуч заокругленого повороту дороги. Йдемо стежкою, прознакованою жовтим кольором (маршрут № 201), який проходить через вершини Хом'як і Малий Ґорґан, а пізніше долинами Зубринки й Зелениці, на перевал Пересліп (Буковиця, 994 м) до м. Яремче. Синє маркування - це залишки колишнього туристського маршруту з часів СРСР.


Наш шлях спочатку йде значно вище від потоку Верединський, а потім після приблизно 1 км переходимо потік. Через 2 год. добре втоптаною стежкою, що в'ється довгими серпентинами, виходимо на невелику галявину на вершині г. Гребля, що на хребті Хом'яка. Це полонина Бараня, на якій знаходимо добре місце для відпочинку. Якщо не маємо важкого наплічника, то звідси можна розпочати безпосередній підйом на вершину Хом'яка (20 хв.). В іншому випадку слід піти довшою, але вигіднішою дорогою до полонини Хом'як і там розбити табір. Звідси на вершину шлях прознакований синім кольором. Стежкою спочатку через ліс, потім поміж заростями гірської сосни й врешті по каменях ґорґану, якими вкрита вся вершина Хом'яка (1542 м), виходимо на вершину. Місцева назва цих кам'янистих брил - горги. Звідси походить і назва всього гірського масиву Ґорґани. Найближче до Хом'яка знаходяться вершини Синяка (1665 м), Малого Ґорґану (1592 м) і Довбушанки (1754 м). На півночі за масивом Явірника (місцева назва - „Катеринка") видно м. Яремче. На вершині г. Хом'як у 2006 р. встановили фігуру Пресвятої Діви Марії.


Спуск з вершини розпочинаємо лівіше від місця виходу, в напрямку полонини Хом'як. Будьте обережні при проходженні кам'яними осипищами.
Стежка з полонини Хом'як в долину Женця розпочинається нижче ряду смерек і далі виходить на лісову просіку. Тут спуск досить стрімкий. Стежка виходить на галявину, яку перетинає поперечна дорога. Повертаємо наліво на дорогу й, пройшовши по ній 1,5 км, на наступному розгалуженні звертаємо направо вниз І потім ще раз наліво. Цим маршрутом можна підійти до Женецького водоспаду - одного з найкрасивіших в Українських Карпатах. Його висота становить майже 10 м. У випадку відвідання водоспаду тривалість нашої мандрівки збільшиться на 1 год, а відстань - на 4 км. Якщо ж часу обмаль, то з галявини йдемо дорогою направо й через 3 км підходимо до будинку Женецького лісництва. Поблизу лісництва переходимо залізничну колію Яремче-Ворохта, а потім річку по підвісному мосту й виходимо на трасу Закінчуємо свій похід на автобусній зупинці між с. Татаріє і с. Микуличин. Тут є кафе, де можна перепочити.
Відстань від Женецького водоспаду до автобусної зупинки - 5 км.


Територія Женецької долини відноситься до сільської ради с. Татарів.
Доїзд. Найкраще доїхати маршрутними таксі до розгалуження доріг поблизу кемпінгу „Смерекова хата".
Відправлення з Івано-Франківська (від залізничного вокзалу):
до Паляниці - 5-20, 6-15, 8-30, 10-15, 12-10, 13-45, 14-40, 16-15, 17-12.*
до Яблуниці - 7-20, 9-00, 9-35, 15-10, 16-35;*
Також можна доїхати автобусами: Івано-Франківськ-Мукачево, відправлення: 9-00; Підволочиськ - Рахів - 12-45; Івано-Франківськ -Тячів - 15-45. *

*потребує уточнення

 Джерело: "Гори гуцульщини"